Dziś jest środa, 12.05.2021, imieniny Pankracego, Dominika
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Rada Gminy » Aktualności » Pracowity czerwiec

Pracowity czerwiec

XVIII sesja

W czwartek odbyła się druga czerwcowa sesja Rady Gminy, podczas której Radni i mieszkańcy mieli możliwość publicznej debaty nad Raportem o stanie gminy. Jest to dokument w pigułce przedstawiający funkcjonowanie i stan gminy. Po debacie Radni przyjęli jednogłośnie uchwałę o udzieleniu Wójtowi wotum zaufania. Następnym krokiem było przystąpienie do procedury absolutoryjnej. Najpierw Radni zapoznali się ze sprawozdaniem finansowym i sprawozdaniem z wykonania budżetu, następnie z opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej i opiniami stałych Komisji Rady Gminy. Zakończeniem całej procedury było jednogłośne przyjęcie uchwały zatwierdzającej sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu oraz udzielenie Wójtowi absolutorium.

W porządku obrad pojawiły się także dwa dodatkowe punkty: zmiany w budżecie oraz zmiany w WPF. Główną przyczyną tych zmian było otrzymanie informacji dotyczących przyznanych dotacji na podręczniki dla szkół, na program Dobry Start oraz na wybory Prezydenckie, zmiana w funduszu sołeckim Sołectwa Miłaczew, planowana restrukturyzacja kredytów oraz planowane remonty budynków oświatowych mające umożliwić utworzenie w Malanowie żłobka. Obie uchwały zostały przyjęte przez Radnych jednogłośnie.

W końcowej części sesji pojawiły się wnioski, informacje i zapytania dotyczące: otwarcia ofert na dowozy szkolne, koszenia roślinności na poboczach, dokończenia utwardzania pobocza w Grąbkowie, wycięcia roślinności na poboczu drogi powiatowej w Miłaczewie, nadmiernej prędkości pojazdów jeżdżących drogą powiatową przez Miłaczew, konkursów dla organizacji pozarządowych, oświetlenia drogowego, pandemii, rozbudowy szkoły w Dziadowicach.

 

ŁN


Pozostałe aktualności